Glad sommar!

DSC01488Jag blir glad av att vara nära havet. Gärna så långt ut som möjligt. Här får jag den där känslan av glädje som sprider sig genom kroppen…. Igår var vi ute vid landsort och kikade på sälarna. Dom brukar hålla till en bit ut, rakt ut i havet. När man är här känns det som att hela världen består av hav och kobbar. Inte så dumt att skingra tankarna här ute. Viktigt tänker jag att reflektera lite över vad som gör en glad iblan. För det är väl nu, just under semestern, som vi ska samla glädje inom oss som ska räcka hela vintern.

Vad gör dig glad på sommaren? Önskar alla en mycket glad sommar. Hoppas vi ses!

Relaterade inlägg:

  1. Glad Sommar!
This entry was posted in Övrigt. Bookmark the permalink. Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

One Comment

  1. Posted 25 juli 2009 at 1:46 | Permalink

    Bara att vara ute med lilla roddbåten på lilla sjön är också en härlig känsla. Det passade jag på att göra nu i Småland. Så skönt att höra kluckandet och glida fram. Jag tänker börja jobba på måndag men antar att det dröjer lite innan vi ses.

    Bilden ser lite hög, suddig och ihoppklämd ut. Är det meningen?

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*
*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>